La Indiga - האוהל האדום

 מביעה

האוהל האדום הוא מקום למנוחה, ללמידה, להעברת החוכמה, מקום של נשים ולמענן. אנו מזמינות אותך לזמן של הוויה נשית, מקום לבוא ופשוט להיות, לחלוק ולעבד את חוויותיך בסדנאות השונות, לנוח ולהתרווח.

                     מרחב הוויה                      לימור בריף ונשות האוהל האדום

בסדנה נעבור טקס הזכרות לתודעות ששמרנו באגן, ננוע, ננשום, נקשיב לאגן שלנו ונזכר. נבחר להסתכל על הזיכרונות שלנו מפרספקטיבה גבוה ולראות מה למדנו שם.  תודעות אישיות- מה אמרו לנו האימהות שלנו? תודעות קולקטיביות, מה ספגנו מהשבט הנשי שלנו? איזו מציאות מתקיימת בחיינו? נתחבר לרגע ספציפי של חניכה במצרים העתיקה ונזרים לאגן תודעות חדשות של חופש, אהבה, חיוניות, פוריות, חמלה, הכרה ובעיקר הסכמה. הסדנה משולבת מוזיקה, מדיטציה, תנועה, עבודה אישית זוגית וקבוצתית

סיפורים מהאגן הנשי - סדנה וטקס     מירה זהר סבן וקארין אור

סדנה בנושא אכילה רגשית. כל אחת מאיתנו נולדה עם מנגנון הרעב והשובע- תחושה ברורה שאומרת לנו מתי לאכול ומתי להפסיק. אצל רובנו משהו השתבש בדרך והמנגנון הפסיק להוביל את האכילה. בדרך כלל, יש לנו סיבות ממש טובות לאכול, גם אם הבטן כבר שבעה. מה קרה בדרך ואיך מחזירים את היכולת הבסיסית הזאת לגוף? הסדנה תתמקד בקשר בין האכילה שלנו לרגשות שלנו, ונלמד את העקרונות הבסיסיים לשיקום האכילה לפי רעב ושובע. הסדנה כוללת תנועה, דיון, ועבודה בזוגות.

כשהבטן שבעה והלב רעב   רוני ששון אנג'ל

מעגל בנות עשרה ואימהותיהן בוא אספר על קבלת הדם בתקופת השבטים, על התכנסות הנשים באוהל האדום בה פגשו את הנשיות שלהן דרך נשים אחיות, על מה זה בעצם להיות אישה, ואיך להיות קשובות לגופנו. מטרת המפגש לייצר שיח נשי פתוח ומפרה אודות דברים שהחברה והתרבות לימדו אותנו להתבייש בהם.

שוזרות נשיות  נופר אבן אור

 האוהל האדום

כמה פעמים ביום את בודקת את מצב הסוללה שלך בסלולרי? דואגת להיות זמינה, מסתובבת עם מטען ומתחברת לשקעים ברגע שיש חשש שיגמר ... כמה את מודעת למצב הסוללה שלך? -לא של המכשיר הסלולרי - שלך - של הגוף - של הרגש של הנשמה שלך? האם את יודעת מהם מקורות הטעינה שלך? מהו המטען והיכן השקע שניתן להתחבר אליו? בסדנה הזו את תקבלי כלים לזהות כמה אחוז סוללה יש לך בכל רגע, איך להיטען ואיך להפוך להיות ספק האנרגיה של עצמך. 

In - Charge  הדס הוד

בשבוע הפסטיבל, בפרשת "לאמור" מופיע רעיון שקיבל משמעות קשה לנשים בהמשך ההיסטוריה הנשית: ".. ובת איש כהן, כי תחל לזנות.... באש תישרף". שרפת הכוהנת הראשונה, מתועדת בדברי הימים שלנו. אחריה, נשים רבות שבמקום לחמם באש טובה את לבבות השבט עלו באש בעצמן עם תשוקתן וחכמתן. כל כך הרבה ידע שהלך לאיבוד. פחד שיצר ד.נ.א. חדש במקום זה הקיים והטוב. בערב שבת, ספירת העומר, בין ספירת נצח להוד נחזור בטקס מרגש אל הכוהנת הראשונה שבכל אחת מאתנו. 

שובה של הכוהנת  ליאת כץ וגלי באר

גדלנו בחברה שלימדה אותנו שהווסת מפריעה וצריך להתעלם מהמחזור החודשי. הכאב והסבל שאנו סובלות במהלך ולפני הווסת נובעים מהגישה הזו, מההתעלמות הזו. המחזור הוא לא רק ווסת, הוא דפוס היצירתיות של הטבע ויש לו כמה שלבים. כדי לאמץ את מלוא העוצמה שלנו, זו שיודעת להזיז ערים לברוא חיים וליצור מציאויות חדשות, עלינו להכיר ולכבד את המחזור החודשי שלנו. רוצה לדעת עוד? בואי להכיר את עוצמתך הייחודית דרך המחזור החודשי שלך!

מחזור - לא מה שחשבת ואלרי שפע

בסדנה כל משתתפת תכין לעצמה ותברך את עצמה בתיק רפואות, מחומרים שונים, שילך איתה בדרכה המקודשת על האמא אדמה. תיק רפואות שאליו תוכל להכניס ובתוכו לשמור חפצים שונים אשר נכרים אליה בדרכה, ואשר ישמשו אותה בזמנים שהיא בוחרת לקדש. את התיק נכין מחומרים שונים כגון בד, ועור ונקשטו בחרוזים, קריסטלים ועוד. נשב במעגל וניצור ביחד, כמו נשים בימי קדם, ונשים מודרניות, נתפלל ונברך את עצמנו תוך כדי המלאכה. מוזמנות להביא קישוטים אישיים שחשבו לכן שיהיו על תיק הרפואות.

הכנת תיק רפואות  Medicine bag    רותם שלף

מרכז הזמנות: 052-649-22-82                    דוא"ל: la.indiga.order@gmail.com
 
Facebook